Tag: 12 април

Мицкоски: По 12 април ќе следи одговорност за сето ова што...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево на прес-конференција изјави дека ќе ги преземат сите правни и законски чекори што им стојат на располагање за...

Спасовски: Доколку се надминат разликите, немаме проблем изборите да се одржат...

„Треба да се надминат разликите околу застојот со донесувањето закони во Собранието и во тој случај немаме проблем предвремените парламентарни избори да се одржат...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот