Tag: 13 октомври

На 13 октомври ќе се одржат парламентарни избори во Полска

Кабинетот на полскиот претседател Анджеј Дуда соопшти денеска дека парламентарните избори во земјата ќе се одржат на 13 октомври.Повеќето анкети предвидуваат дека владејачката партија,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот