Tag: 13 септември

На 13 септември почнува 44. Млад отворен театар 2019

Од 13 до 21 септември годинава ќе се одржува 44. Млад отворен театар 2019 – МОТ.Во девет вечери ќе гостуваат петнаесет врвни театарски продукции,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот