Tag: 15 јули

Заев: На 15 јули е важно да се гласа, се носи...

Претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа во ИЕ4, Зоран Заев преку видео-обраќање ги уверува граѓаните дека на 15 јули ќе се спроведе...

Николовски: На 15 јули одлучуваме дали ќе одиме напред или ќе...

„Уште пет дена не делат од 15 јули, денот кога конечно ќе расчистиме со остатоците на режимот на Никола Груевски. Во среда одлучувате дали...

Владата го прогласи 15 јули за неработен, нема да се одработува

Владата на денешната седница, донесе заклучок со кој 15 јули се определува за неработен ден заради непречено спроведување на изборниот процес за предвремените парламентарни...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот