Tag: 174 милиони

Во светот инфицирани се над 174 милиони луѓе со Ковид-19

– Од почетокот на панедмијата во светот досега регистрирани се 174.052.215 инфицирани луѓе со Ковид-19, покажуваат податоците на сајтот „Ворлдометерс“.Во моментов активни се 12.987.577...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот