Tag: 18 степени

Сончево и ведро време со максимални температури до 18 степени

– Ведро и студено е утринава во целата држава. Слаба магла има во Скопската котлина и во Демир Капија.Според утринските мерења на УХРМ, најстудено...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот