Tag: 189 санкционирани

189 санкционирани возачи во Скопје, 21 без возачка дозвола

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (01.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот