Tag: 2 милијарди

Фајзер и Модерна од вакцините за Ковид-19 ќе инкасираат 32,2 милијарди...

Водечките фармацевтски компании се очекува да заработат 32,2 милијарди долари од продажба на вакцини за новиот коронавирус во следната година.Мултинационалната компанија за финансиски услуги...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот