Tag: 20 земји

Новиот вид на коронавирус потврден во најмалку 20 земји и територии...

– Индија е последната земја во која е новиот вид на коронавирус, кој првично е откриен во Велика Британија.Најмалку 20 други држави и територии,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот