Tag: 20 000 заразени

Седер: 20.000 заразени дневно во Германија е реално сценарио

Премиерот на германската покраина Баварија, Маркус Седер, смета дека сценариото за 20.000 новоинфицирани лица на ден може да биде реално за Германија.Во последните 24...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот