Tag: 2010

Фаучи: Американците можеби ќе носат маски и во 2022 година

– Американскиот имунолог Ентони Фаучи изјави денеска дека е можно Американците да носат заштитни маски и во текот на 2022 година.Тој во интервју за...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот