Tag: 21 797

Над 1000 новозаразени со Ковид-19 дневно, активни 21 797 случаи

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани нови 1161 случај на заразени со Ковид-19, со што бројката на активни случаи во државава се искачи...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот