Tag: 21

189 санкционирани возачи во Скопје, 21 без возачка дозвола

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (01.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот