Tag: 22 ноември

Конкурс за доделување на државната награда „22 Ноември”

Министерството за култура соопшти дека од 15 мај до 15 јуни 2020 е отворен Конкурсот за доделување на државната награда „22 Ноември” за 2020...

Претседателот Пендаровски го честита 22 Ноември – денот на албанската азбука

Претседателот Стево Пендаровски упати честитка до припадниците на албанската етничка заедница во Република Северна Македонија по повод одбележувањето на 22 Ноември – Денот на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот