Tag: 229 нови случаи

Нови 225 случаи со Ковид-19, шест починати, 96 оздравени пациенти

Во последните 24 часа се направени 1.694 тестирања, а регистрирани се 225 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-96, Куманово-8, Штип-7, Прилеп-8, Тетово-15, Струга-3, Велес-5, Битола-8,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот