Tag: 23 Мај

Честитка по повод 23 Мај, Национален ден на Власите од претседателот...

Скопје, 23 мај 2020Дозволете ми во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ, на сите припадници на влашката етничка заедница да им го...

Честитка од претседателот Пендаровски по повод 23 Мај, Националниот ден на...

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, по повод 23 Mај, Националниот ден на Власите, упати честитка до сите припадници на Влашката заедница во...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот