Tag: 25. Интернационална кичевска ликовна колонија

Во Велес отворена изложба од 25. Интернационална кичевска ликовна колонија

Во Ликовниот салон во Велес синоќа беше отворена изложба на дела од 25. Интернационална кичевска ликовна колонија.На изложбата се претставени 22 дела кои се...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот