Tag: 25 нови

Во ковид центрите во Скопје има 25 нови пациенти, се лекуваат...

– Во ковид центрите во Скопје во изминативе24 часа се хоспитализирани 25 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 263 лица сомнителни и потврдени...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот