Tag: 273

Казнети 273 возачи во Скопје, 50 за брзо возење, 31 немале...

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во текот на вчерашниот ден (18 октомври) на територијата на Скопје се изречени вкупно 273 санкции, меѓу кои...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот