Tag: 29 години

ВМРО-ДПМНЕ ќе одбележи 29 години од основањето

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одбележи 29 години од формирањето на партијата.„Централната прослава е вечер во 19 часот, во Македонска Филхармонија“, најавија од партијата.На настанот обраќање...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот