Tag: 29 пациенти

Хоспитализирани 29 пациенти во ковид-центрите во Скопје

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 29 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 370 лица сомнителни и потврдени...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот