Tag: 3Т

Смартфон телефони: Кинезите во офанзива

Кинескиот производител на смартфони „OnePlus“ го претстави новиот уред кој би требало да се спротивстави на телефоните од премиум брендовите како што се Samsung,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот