Tag: 3.328 ново заразени

Во Бугарија за 24 часа нови 3.328 заразени со Ковид-19 и...

Во Бугарија, во изминатите 24 часа се регистрирани 3.328 нови случаи на заразени со новиот коронавирус, со што вкупниот број достигна 171.493, соопшти денеска Министерството за здравство.Уште 117 пациенти починале, а 5.283 од почетокот на пандемијата.Хоспитализирани се 6.988 пациенти, од кои 544 се на интензивна нега. Бројот на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот