Tag: „30 прашања со“

Шекеринска дел од новото издание на „30 прашања со“

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска е дел од новото издание на „30 прашања со“ што го објави денеска нејзината матична партија СДСМ.„Убаво е чувството...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот