Tag: 317 случаи

Нови 317 случаи со Ковид-19, четворица починати, 104 оздравени пациенти

– Во последните 24 часа се направени 1.990 тестирања, а регистрирани се 317 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-182, Куманово-12, Дебар-3, Штип-13, Прилеп-5, Тетово-8,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот