Tag: 381

Изречена 381 санкција за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие  на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 381...

Санкционирани 381 возач во Скопје, 44 за возење без возачка дозвола

На територијата на град Скопје полицијата во текот на вчерашниот ден изрекла вкупно 381 меркa, меѓу кои 44 за возење без возачка дозвола, 30...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот