Tag: 40 степени

До четврток жолта (алертна) фаза, температури и до 40 степени

„Територијата на земјава денеска и во наредните два дена ќе биде зафатена со температури од жолта (алертна) фаза“, соопшти Министерството за здравство.Според информациите од...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот