Tag: 400 000

„Роберт Кох“: Можно е 400.000 заразени Германци дневно до Божик

– Германија би можела до Божик да има дневен биланс од над 400.000 заразени со коронавирус, доколку продолжи на дневно ниво да се зголемува...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот