Tag: 414

Санкционирани 414 возачи во Скопје

На територијата на град Скопје, Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден, изрече 414 санкции.Од МВР информираат дека, 39 санкции се за...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот