Tag: 46 степени

Топлотен бран во Њу Делхи, температура 46 степени

Пожарникарите од Њу Делхи се борат со пожарот што избувна пред три дена на огромна депонија во главниот град на Индија, додека северот на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот