Tag: 469

Казни за 469 лица за неносење маска

На територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот на вчерашниот ден се казнети 469...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот