Tag: 5 мај

Река повика граѓаните масовно да излезат на 5 мај и да...

Поранешниот кандидат за претседател на државата Блерим Река ги повика граѓаните на 5 мај да излезат масовно на гласање, за, како што рече тој,...

Пендаровски: Младите препознаа дека кандидатката која остана во вториот круг нуди...

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на трибина со младите истакна дека верува во нив и е убеден дека на 5 мај ќе знаат...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот