Tag: 50.909

Бразил: Најмногу заразени од почетокот на септември – 50.909

Бразил во изминатите 24 часа регистрира 50.909 случаи на коронавирус, што е најголем број на новозаразени од почетокот на септември, а починале 697 луѓе,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот