Tag: 500 билети

Дополнителни 500 билети во продажба за дуелот на Вардар со ПИК...

Поради големиот интерес за натпреварот од четвртфиналето од ЕХФ Лигата на шампионите против тимот на ПИК Сегед, РК Вардар денеска пушта во продажба дополнителен...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот