Tag: 506 лица

За неносење маска санкционирани 506 лица

– Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата казнети се вкупно 506 лица за неносење лична заштитна маска на лице, информира Министерството...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот