Tag: 711

Регистрирани нови 711 нови случаи на Ковид-19, 22 починати

Од Министерството за здравство информираат дека  се направени 3.197 тестови, а регистрирани се 711 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 505, Кавадарци – 30, Струмица...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот