Tag: 750 пациенти

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 750 пациенти со Ковид-19

– Вкупно 750 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот се лекуваат на инфективните оддели во Скопје и во болниците низ земјава. Во ковид-центрите...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот