Tag: 79 милиони

Над 79 милиони луѓе во светот се заразиле со коронавирусот

Бројот на луѓе заразени со коронавирусот утрово надмина 79 милиони, покажуваат податоците објавени на интернет страницата worldmeters.info.До сега има вкупно 1,73 милиони смртни случаи од...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот