Tag: 8 самит

Почнува 8. самит „Македонија 2025“

Во Скопје од денеска до петок ќе се одржи осмото издание на самитот „Македонија 2025“, водечка регионална платформа за споделување знаења, поврзување бизниси и...

Заев на 8. Самит на земјите од Централна и Источна Европа...

Премиерот Зоран Заев заедно со владина делегација учествува на 8. Самит на шефови на влади на земјите од Централна и Источна Европа и НР...

Премиерот Заев на 8. Самит на земјите од Централна и Источна...

Премиерот Зоран Заев заедно со владина делегација ќе учествува на 8. Самит на шефови на влади на земјите од Централна и Источна Европа и...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот