Tag: 870 нови

Нови 870 случаи на Ковид-19, починати 14 и оздравени 292 пациенти

Во последните 24 часа се направени 2 647 тестирања, а регистрирани се 870 нови случаи на Ковид-19, оздравени се 292 пациенити и починати се...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот