Tag: 9

Во Маврово измерени -9 степени, најмногу снег на Попова Шапка 40...

Минусни температури изутринава се забележани речиси на територијата на целата земјата, а најниската температура е измерена во Маврово – 9 и во Берово и...

Од Ковид-19 во светот починале над 1,9 милиони луѓе

Последните податоци  во светот покажуваат дека од последици на коронавирусот починале повеќе од 1,9 милиони луѓе.Најголем број смртни случаи се потврдени во САД –...

Земјотрес во близина на Скопје со јачина од 3,9 степени по...

Земјотрес со јачина од 3,9 степени по Рихтер попладнево е почувствуван во околината на Скопје.Според Европскиот макросеизмички центар, епицентарот на земјотресот од 14.09 часот...

Трговската размена до октомври 9,4 милијарди евра, пад за 15 отсто

Вкупно 9 396 015 000 евра изнесува трговската размена на земјава во периодот јануари – септември 2020 година, соопшти Државниот завод за статистика.Трговскиот дефицит...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот