Tag: 90 000 починати

Во Италија повеќе од 90.000 починати од Ковид-19

Бројот на смртни случаи од Ковид-19 во Италија надмина 90 илјади, јавија италијанските медиуми.Во последните 24 часа 421 пациент починал од инфекцијата, а бројот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот