Tag: 93 жртви

Бројот на жртвите од поплавите во Германија се искачи на 93

Во поплавите што неделава ја погодија Германија загинаа најмалку 93 луѓе, откако властите во во западната држава Северна Рајна Вестфалија пријавија поголем број жртви.Во...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот