Tag: eEURO2021

Македонската репрезентација ги дозна ривалите во квалификациите за eEURO2021

Македонската репрезентација ќе игра против Шпанија, Финска, Украина и Естонија во квалификациите за пласман на eEURO2021, одлучено е вечерва со жрепка во седиштето на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот