Tag: malware

Вознемирувачка иднина за кражба на автомобили: Преку мобилен до луксузно возило

Тестирањето на руската фирма во областа на интернет безбедноста „Касперски“ спроведена на девет Андроид апликации за пристап до автомобилите покажа дека преку нив хакерите...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот