Tag: OnePlus

Смартфон телефони: Кинезите во офанзива

Кинескиот производител на смартфони „OnePlus“ го претстави новиот уред кој би требало да се спротивстави на телефоните од премиум брендовите како што се Samsung,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот