Tag: PCR тест

Дачиќ: Србија со PCR тестот за соседите „дефинира некои односи во...

Српскиот министерот за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави денескa дека со одлуката граѓаните на Северна Македонија, Хрватска, Бугарија и Романија да мора да имаат...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот