Tag: „The Park Festival“

Заврши првото издание на „The Park Festival“ во Гостивар

Со настапите на Елина Дуни и Сашо Поповски трио, синоќа заврши првото издание на „The Park Festival“.На шестдневниот фестивал кој започна минатиот викенд, на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот