ВО ЦЕНТАРОТ НА ПАРИЗ: Убиен опасен и вооружен маж

LinkSense.mk

Париската полиција вечерва уби опасен и вооружен маж на улица.

Полицајците била повикана од граѓани, по загрижувачкото присуство на лице со оружје во центарот на француската метропола.

На местото на настанот излегле повеќе патроли. Откако не успеале да го совладаат, чуварите на редот смртно го раниле.

Инцидентот се случил во близина на Авенијата Република.

 

 

 

 

 

 

(Фото: Илустрација / ЕПА)