Нереди во Бразил: Запалени 24 возила

LinkSense.mk

Бразилската полиција соопшти дека во градот Олимпија на југоистокот на земјата во немири заради, како што наведуваат, освета за убиство на електричар, биле запалени 15 автобуси, седум автомобили и два камиона.

Во електричарот стрелал полицаец кој не бил на должност, информираат од полицијата, додавајќи дека во Олимпија никој не е повреден и дека засега никој не е уапсен, пренесува АП.

Електричарот бил застрелан после расправија во локален ноќен клуб.